Mars Society Polska:
  ::  Strona główna
  ::  Zarząd
  ::  Dane MSP
  ::  Statut stowarzyszenia
  ::  Deklaracja założycielska
  ::  Raporty
  ::  Studenckie Koło Naukowe

  Projekty:
  ::  Projekt MPV

  Zbiory MSP:
  ::  Archiwum artykułów
  ::  Zdjęcia i animacje
  ::  Forum
  ::  Księga gości
  ::  Linki

  MS na świecie:
  ::  Kwatera Główna w USA
  ::  Wielka Brytania
  ::  Kanada
  ::  Australia
  ::  Pozostałe oddziały
 
Zebranie założycielskie Mars Society Polska
<< cofnij

W sobotę 27.11.1999 w Centrum Badań Kosmicznych w Warszawie odbyło się zebranie założycielskie Mars Society Polska. Trwało od godz. 11 do godz. 15 z minutami. Obecnych było na początku 13 osob, pod koniec dołączyły jeszcze dwie osoby z Krakowa (spóźnione z powodu opóźnienia pociągu). Wśród obecnych, jako członkowie-założyciele MSP, byli m.in. dr Marek Banaszkiewicz - obecny Prezes Polskiego Towarzystwa Astroanutycznego, Pan Marian Gola - Sekretarz ZG PTA, oraz niżej podpisany. Większość osób była z Warszawy, ale było także sporo przedstawicieli innych miast - Krakowa, Sosnowca, Wrocławia, Katowic, Chełma i Gdańska (jeśli czegoś nie pominąłem).

Większą część zebrania zajęła dyskusja nad statutem - wprowadzono szereg poprawek i uściśleń.

Następnie podpisaliśmy stos dokumentów potrzebnych do sądowej rejestracji Stowarzyszenia, w tym listę członków-założycieli. Rejestracja jest spodziewana za jakieś trzy miesiące, jeśli nie będzie jakichś problemów ze sformułowaniami statutu.

Wybraliśmy również "oficjalną" grupę inicjatywną, która zajmie się załatwianiem dalszych formalności (zostały w niej te osoby, które dotychczas się tym zajmowały), pierwszy, czteroosobowy Zarząd stowarzyszenia (jego skład pokrywa się ze składem grupy inicjatywnej), oraz dwuosobową Komisję Rewizyjną (w skład której wszedł Pan Lech Kozarzewski i Pan Alfred Jeż).

W następującej dalej ożywionej dyskusji o przyszłych działaniach MSP dyskutowaliśmy m.in. problemy i sposoby znajdywania sponsorów dla wspomagania działalności Stowarzyszenia, konieczność szybkiego opracowania materiałów informacyjno-propagandowych o MSP i nawiązania kontaktów z mediami. Osobną sprawą był udział MSP, wraz z PTA, w organizacji w Polsce konkursu "Red Rover Goes to Mars". Materiały na temat konkursu zostały już umieszczone na witrynie MSP.


-- Zenon Kulpa
Ogólne pytania proszę kierować pod adres: kontakt@marssociety.pl
Copyright © The Mars Society 1998-2003
" Ziemia jest kolebką ludzkości, lecz nikt
nie pozostaje w kolebce do końca życia. "
-- Konstanty Ciołkowski, 1895

PRZYŁĄCZ SIĘ DODAJ DO ULUBIONYCH NAPISZ DO NAS FAQ