Mars Society Polska:
  ::  Strona główna
  ::  Zarząd
  ::  Dane MSP
  ::  Statut stowarzyszenia
  ::  Deklaracja założycielska
  ::  Raporty
  ::  Studenckie Koło Naukowe

  Projekty:
  ::  Projekt MPV

  Zbiory MSP:
  ::  Archiwum artykułów
  ::  Zdjęcia i animacje
  ::  Forum
  ::  Księga gości
  ::  Linki

  MS na świecie:
  ::  Kwatera Główna w USA
  ::  Wielka Brytania
  ::  Kanada
  ::  Australia
  ::  Pozostałe oddziały
 
Wizyta w Szkole Podstawowej nr 28 we Wrocławiu
<< cofnij

Na zaproszenie uczniów klasy IIIC ze Szkoły Podstawowej nr 28 przy ul.Greckiej 59 we Wrocławiu, przedstawiciele Studenckiego Koła Naukowego Mars Society na Politechnice Wrocławskiej, Krzysztof Biernacki i Krzysztof Lewandowski z Mars Society Polska, 2.03.2002 zaprezentowali model redukcyjny projektu marsjańskiego hermetycznego pojazdu wyprawowego MPV vehicle.

Po przywitaniu z dziećmi i ich opiekunką, Panią Dorotę Radochońską, kierownik projektu MPV, Krzysztof Lewandowski rozpoczął omawianie projektu pojazdu marsjańskiego.Następnie Krzysztof Biernacki omówił założenia załogowej misji marsjańskiej Mars Direct.Po zaproszeniu do obejrzenia modelu pojazdu MPV z bliska, uczniowie dosłownie oblegli stolik, na którym on był prezentowany.Dzieci spontanicznie zadawały pytania związane z kosmosem. Trzeba przyznać, że niektóre z nich były szczególnie dobrze przygotowane do zadawania pytań, co nieraz nie dwa wprowadzało w lekkie zakłopotanie prezenterów, ale i nie obyło się bez wybuchów śmiechu przy niektórych omawianych tematach.Najwięcej emocji wzbudziło pytanie, kto chce lecieć w Kosmos ?Nic dodać, nic ująć.

Potem, w związku z końcem lekcji, dzieci pożegnały się z nami...i zrobiliśmy sobie pamiątkowe zdjęcie z dziećmi z klasy IIIC z SP28 we Wrocławiu ich nauczycielką Pania Dorotą Radochońską oraz model statku kosmicznego ORFEUSZ, które dzieci same zbudowały.Jak widać edukację prokosmiczną należy rozpocząć od najmłodszych lat. Jak mówi przysłowie: Czym skorupka za młodu nasiąknie, tym na starość trąci.
Ciekawe ile z tych dzieci zwiąże się z badaniami Kosmosu w przyszłości ?
Ogólne pytania proszę kierować pod adres: kontakt@marssociety.pl
Copyright © The Mars Society 1998-2003
" Ziemia jest kolebką ludzkości, lecz nikt
nie pozostaje w kolebce do końca życia. "
-- Konstanty Ciołkowski, 1895

PRZYŁĄCZ SIĘ DODAJ DO ULUBIONYCH NAPISZ DO NAS FAQ