Mars Society Polska:
  ::  Strona główna
  ::  Zarząd
  ::  Dane MSP
  ::  Statut stowarzyszenia
  ::  Deklaracja założycielska
  ::  Raporty
  ::  Studenckie Koło Naukowe

  Projekty:
  ::  Projekt MPV

  Zbiory MSP:
  ::  Archiwum artykułów
  ::  Zdjęcia i animacje
  ::  Forum
  ::  Księga gości
  ::  Linki

  MS na świecie:
  ::  Kwatera Główna w USA
  ::  Wielka Brytania
  ::  Kanada
  ::  Australia
  ::  Pozostałe oddziały
 
Otwarte spotkanie Mars Society Polska
<< cofnij

21 lipca 2001r na Wydziale Mechanicznym Politechniki Wrocławskiej (sala nr.3 bud. B-5) odbyło się otwarte spotkanie Mars Society Polska. Spotkanie to było anonsowane w dodatku regionalnym Gazety Wyborczej, Gazecie Dolnośląskiej.


Na spotkaniu omówiono zagadnienia działalności stowarzyszenia Mars Society Polska za rok 2000/2001. Uwydatniono współpracę z Polskim Towarzystwem Astronautycznym w zakresie konkursu dla dzieci i młodzieży Red Rover Goes to Mars (RRGtM). Temat ten zreferował opiekun tego konkursu kol. Andrzej Kotarski.


Za szczególny sukces uznał wejście do dwóch finałów na 3 laureatów z Polski. 1.  Uczniowie Naukowcy, rozstrzygniętego 2 października 2000r, w finale którego znalazł się chłopiec z Polski, Wojtek Łukasik z Tranowa
2.  Uczniowie Nawigatorzy, rozstrzygniętego 2 marca 2001r, w finale którego znalazł się także chłopiec z Polski, Tomasz Hermanowicz z Dywit
3.  Kosmos dla Artystów, czyli konkurs na rysunek "Jak wyobrażasz sobie miejsce lądowania przyszłej misji marsjańskiej?". W grupie finalistów znalazły się również osoby z Polski:
   -  w grupie Początkujących (0-10lat), Dawid Szmigielok, z Katowic;
   -  w grupie Juniorów (11-18lat), Daniel Szapanski, ze Starogardu Gdańskiego.

Następnie został przedstawiony model pojazdu MPV, który został wykonany metodą stereolitograficzną w pracowni Rapid Prototyping and Manufacturing w Instytucie Maszyn i Automatyzacji Politechniki Wrocławskiej.
Na spotkanie przybyło 15 osób, które wyraziły duże zainteresowanie przedstawionymi zagadnieniami.
Wszyscy zebrani byli witani przy wejściu na salę przez nasze miłe dziewczyny gdzie otrzymali karty wejścia, na których było zaproszenie na Festiwal Nauki 22 września 2001.
Spotkanie zakończyło się wspólną dyskusją z kolegami z KGR-u Klubu Garażowych Rakietników na temat współpracy Mars Society Polska w zakresie propagowania wiedzy o kosmosie w Polsce, oraz w realizacji projektów celowych.
Ogólne pytania proszę kierować pod adres: kontakt@marssociety.pl
Copyright © The Mars Society 1998-2003
" Ziemia jest kolebką ludzkości, lecz nikt
nie pozostaje w kolebce do końca życia. "
-- Konstanty Ciołkowski, 1895

PRZYŁĄCZ SIĘ DODAJ DO ULUBIONYCH NAPISZ DO NAS FAQ