NewsAtlantis nie wcześniej niż w poniedziałek

Jeśli huragan Lili będzie utrzymywał swój dotychczasowy kurs i stanie się realnym zagrożeniem w rejonie Houston, zaplanowany na środę start promu kosmicznego Atlantis może zostać opóźniony o kilka dni. Poinformował o tym dzisiaj dyrektor programu lotów wahadłowców Ronald Dittemore.

W tej chwili nie ma żadnych technicznych problemów z Atlantisem. Prognozy pogody mówią, o 60-procentowej szansie na dobrą pogodę jutro na Florydzie (w czwartek jest to już 70 procent, a w piątek 80 procent).

Jednak dobra pogoda musi też panować w Houston, w Centrum Kosmicznym imienia Johnona skąd kieruje się startem. Huragan mógłby zmusić obsługę misji do ewakuacji.

Dotychczas nie podano dokładnej godziny startu. Zostanie to uczynione na 24 godziny przed rozpoczęciem misji. Konieczność taką wymusiły względy bezpieczeństwa.

Ze względu na zagrożenie ze strony huraganu Lili, NASA zadecydowała o odwołaniu zaplanowanego rozpoczęcia misji STS-112. Wahadłowiec Atlantis pozostanie na Ziemi przynamniej do poniedziałku, 7 października.
06.10.2002
serwis informacyjny prowadzi: Rafał Kendracki

Zródła:Astronews,Michał Matraszekpowrót do indeksu wiadomości        powrót do strony głównej

Uwagi do stron www Copyright 2002, Mars Society Polska design Intesk

stat4u