Mars Society Polska:
  ::  Strona główna
  ::  Zarząd
  ::  Dane MSP
  ::  Statut stowarzyszenia
  ::  Deklaracja założycielska
  ::  Raporty
  ::  Studenckie Koło Naukowe

  Projekty:
  ::  Projekt MPV

  Zbiory MSP:
  ::  Archiwum artykułów
  ::  Zdjęcia i animacje
  ::  Forum
  ::  Księga gości
  ::  Linki

  MS na świecie:
  ::  Kwatera Główna w USA
  ::  Wielka Brytania
  ::  Kanada
  ::  Australia
  ::  Pozostałe oddziały
 
Linki
wersja tekstowa  |  wersja bannerowa  |  wymiana bannerów


Opis: Serwis Sondy Kosmiczne powstał z myślą o tych, którzy interesują się podbojem Kosmosu przy użyciu sond kosmicznych. Głównym zadaniem tego serwisu jest informowanie, co nowego dzieje się na Marsie i w innych miejscach Układu Słonecznego, a także o tym, co agencje kosmiczne szykują na najbliższe lata..Opis: Na tej stronie znajdziecie mnóstwo interesujących informacji na temat meteorytów (w tym marsjańskich), jak również poradniki jak rozpoznawać, badać i kolekcjonować meteoryty. Witryna prowadzona jest przez Jarosława Bandurowskiego.Opis: Strona autorstwa Pana Andrzeja Karonia, członka Koła Miłośników Astronomii z Olkusza.
Wiele ciekawych animacji. Podstawowe informacje na temat księżyców.Opis: Strona poświęcona astronomii i astrofotografii. Można tu znaleźć ciekawe zdjęcia obiektów widocznych na naszym niebie (amatorskie), a także porady związane z obserwowaniem i fotografowaniem ciał niebieskich i wskazówki dotyczące budowy amatorskich lunet i teleskopów. Mile widziane zdjęcia i porady dotyczące technicznej strony tego zagadnienia..Opis: Klub Garażowych Rakietników (K.G.R.) jest amatorską ochotniczą organizacją prowadzącą działalność nie komercyjną. KGR to grupa zebrana w marcu 2000 spośród osób zamierzających założyć Polskie Stowarzyszenie Eksploracji Kosmosu ( PolSEK).Opis: SETI@Home (ang. Search for Extra-Terrestrial Intelligence @Home) to projekt naukowy wykorzystujący wolną moc obliczeniową komputerów podłączonych do Internetu w poszukiwaniach cywilizacji pozaziemskich przez analizę emisji radiowej kosmosu rejestrowanej radioteleskopem Arecibo.Opis: Strona polskiego klubu Uranos. Znajdziecie na niej wiele interesujących materiałów na tematy związane z przestrzenią kosmiczną oraz bogaty spis linków do innych, podobnych witryn internetowych.Opis: Jeden z najlepszych serwerów naukowych. Oferuje dziesiątki przystępnie napisanych, bogato ilustrowanych artykułów na temat najnowszych badań przeprowadzanych przez naukowców z NASA.Opis: Bardzo ciekawy magazyn internetowy poświęcony astronomii.Opis: Oficjalna strona projektu SETI@Home. Oprogramowanie, które można na niej otrzymać (za darmo) umożliwia badanie na własnym komputerze sygnałów z radioteleskopu w Arecibo i odesłanie wyników do SETI.Opis: Oficjalna strona poświęcona sondzie Deep Space 1. Na jej pokładzie testowanych jest 12 nowych technologii, w tym silniki jonowe oraz autonomiczny system nawigacyjny.Opis: Na tym serwerze możesz zapoznać się z życiem codziennym w NASA. Zamieszczone są na nim między innymi informacje o toczących się badaniach oraz planowanych projektach.Opis: Główna strona SETI (Instytutu Poszukiwań Inteligencji Pozaziemskiej).Opis: Oficjalna strona założonego przez Carla Sagana towarzystwa The Planetary Society.Opis: Kopalnia informacji na temat naszego Układu Słonecznego. Piękne zdjęcia oraz mnóstwo interesujących danych.Opis: Olbrzymia baza zdjęć satelitarnych Ziemi udostępniona przez Microsoft.Opis: Zawiera mapy kosmosu oraz opisy zaczynając od najmniejszej skali - dla najbliższych gwiazd, do największej - dla całej widzialnej części Wszechświata. Strona przeznaczona dla wszystkich, którzy chcieliby dowiedzieć się jak w rzeczywistości zbudowany jest Wszechświat, w którym żyjemy.


Różna tematyka


Jajco - Najlepsze
Dowcipy, Obrazki, Tapety i inne. :P
Opis: Jajco - Najlepsze Dowcipy, Obrazki, Tapety i inne. :P


PIESKI ŚWIAT - Wszystko o psach, FCI, AKC i TKC, legendy, wzorce ras, legendy oraz piękne psie zdjęcia.
Opis: PIESKI ŚWIAT - Wszystko o psach, FCI, AKC i TKC, legendy, wzorce ras, legendy oraz piękne psie zdjęcia.Od autorów serwisu: Strona ta adresowana jest przede wszystkim do osób zainteresowanych naukami ścisłymi. Mamy jednak nadzieję, że każdy z Was znajdzie tutaj coś dla siebie. Pisząc wszelkiego rodzaju prace: wykłady, omówienia zadań i doświadczeń staraliśmy się aby były one zrozumiałe dla czytelnika.

Ogólne pytania proszę kierować pod adres: kontakt@marssociety.pl
Copyright © The Mars Society 1998-2003
" Ziemia jest kolebką ludzkości, lecz nikt
nie pozostaje w kolebce do końca życia. "
-- Konstanty Ciołkowski, 1895

PRZYŁĄCZ SIĘ DODAJ DO ULUBIONYCH NAPISZ DO NAS FAQ