Mars Society Polska:
  ::  Strona główna
  ::  Zarząd
  ::  Dane MSP
  ::  Statut stowarzyszenia
  ::  Deklaracja założycielska
  ::  Raporty
  ::  Studenckie Koło Naukowe

  Projekty:
  ::  Projekt MPV

  Zbiory MSP:
  ::  Archiwum artykułów
  ::  Zdjęcia i animacje
  ::  Forum
  ::  Księga gości
  ::  Linki

  MS na świecie:
  ::  Kwatera Główna w USA
  ::  Wielka Brytania
  ::  Kanada
  ::  Australia
  ::  Pozostałe oddziały
 
Internetowa firma Flashline.com sponsoruje budowę habitatu dla Mars Society
<< cofnij

26 stycznia 200 w Indian Hills, Colorado, stowarzyszenie The Mars Society ogłosiło, że internetowa firma Flashline.com, będąca liderem w handlu oprogramowaniem, zdecydowała się sponsorować kosztującą 1,3 miliona $ budowę Mars Arctic Research Station (M.A.R.S.), pierwszą bazę w pełni symulującą marsjańskie warunki. Ten bezprecedensowy gest firmy Flashline.com, sprawił, że zaangażowała się w dążenia ludzkości do sięgnięcia w kosmos - dążenia, w których zaawansowana technologia odgrywa tak podstawową rolę. Flashline wspomoże towarzystwo sumą 175.000 $. W podzięce za tę szczodrość The Mars Society zdecydowało nazwać habitat Mars Society Flashline Research Station. Budowa habitatu rozpoczęła się w grudniu 1999 na wyspie Devon w Nunavut w Kanadzie. Spodziewana data zakończenia budowy to lipiec 2000.

Nadawanie nazw i związne z nimi prawa stały się w Ameryce Północnej prawdziwą grą profesjonalistów, również w dziedzinach bardzo stechnizowanych, jednak The Mars Society Flashline Arctic Research Station jest pierwszym tego rodzaju układem w historii przemysłu lotów kosmicznych.

The Mars Society jest jedną z najszybciej rozwijających się organizacji propagujących idee badania kosmosu i jest przekonana o słuszności dalszego badania Marsa i reszty układu słonecznego. Budowa The Mars Society Flashline Arctic Research Station jest pierwszym wielkim projektem organizacji i podkreśla jej zaangażowanie w badania naukowe. Podobnie jak w przypadku programu NASA Haughton Mars Project baza pozwoli naukowcom, inżynierom i, być może, astronautom przetestować sprzęt i technologię mieszkalną transportową, wspomagania życia i odzysku dla przyszłych misji marsjańskich.

Dr Robert Zubrin, prezes The Mars Society, powiedział: "Ten układ ukazuje wizję Flashline.com. Zabezpieczanie swoich praw do nazwy jest zaledwie pierwszym krokiem prywatnych firm, ponieważ widzą one coraz więcej możliwości w eksploracji kosmosu".

"Przemysł komputerowy i programy kosmiczne były zawsze ze sobą powiązane w historycznym związku, który owocował postępem zarówno w technologii związanej z Ziemią jaki i tej związanej z kosmosem." - powiedział Charles M. Stack, prezes Flashline.com - "Mam nadzieję, że działalność The Mars Society odrodzi entuzjazm wśród osób publicznych i prywatnych dla wysiłków mających na celu badania kosmiczne. Jesteśmy bardzo dumni mogąc uczestniczyć w tym projekcie."


-- tłum. Jakub Zgoliński
Ogólne pytania proszę kierować pod adres: kontakt@marssociety.pl
Copyright © The Mars Society 1998-2003
" Ziemia jest kolebką ludzkości, lecz nikt
nie pozostaje w kolebce do końca życia. "
-- Konstanty Ciołkowski, 1895

PRZYŁĄCZ SIĘ DODAJ DO ULUBIONYCH NAPISZ DO NAS FAQ