Mars Society Polska:
  ::  Strona główna
  ::  Zarząd
  ::  Dane MSP
  ::  Statut stowarzyszenia
  ::  Deklaracja założycielska
  ::  Raporty
  ::  Studenckie Koło Naukowe

  Projekty:
  ::  Projekt MPV

  Zbiory MSP:
  ::  Archiwum artykułów
  ::  Zdjęcia i animacje
  ::  Forum
  ::  Księga gości
  ::  Linki

  MS na świecie:
  ::  Kwatera Główna w USA
  ::  Wielka Brytania
  ::  Kanada
  ::  Australia
  ::  Pozostałe oddziały
 
FAQ czyli często zadawane pytania

JAK MOŻESZ POMÓC

Sekcja dla członków MSP
W związku ze zbliżającą się rejestracją stowarzyszenia usiłujemy wypracować spójną strukturę organizacyjną w celu podwyższenia wydajności i skuteczności naszych akcji. Do tej pory większość prac wykonywana była przez wąskie grono osób, przede wszystkim przez zarząd MSP. Teraz zwracamy się do wszystkich naszych członków z prośbą o aktywne uczestnictwo w działaniach MSP i pomoc w walce o nasze cele statutowe. Oto lista stanowisk, które należy jak najszybciej zapełnić. Jeżeli uważasz, że mógłbyś robić którąś z rzeczy wymienionych na liście, koniecznie skontaktuj się z kimś z zarządu przez e-mail.
1. Potrzebujemy 3-4 osób z dobrą znajomością języka angielskiego, które zajęłyby się tłumaczeniami materiałów z amerykańskiego serwera TMS i innych angielskojęzycznych witryn na temat Marsa. Wystarczy 1 tekst tygodniowo od każdej z czterech osób by nasza witryna była atrakcyjna i interesująca.
2. Potrzebujemy jednej osoby od kontaktów z innymi organizacjami o podobnych zainteresowaniach co MSP. Jej praca polegałaby na wyszukiwaniu (w Internecie, prasie lub gdziekolwiek indziej) osób lub organizacji interesujących dla MSP i nawiązywaniu z nimi kontaktu lub przesłaniu informacji komuś z zarządu MSP.
3. Jedna osoba potrzebna jest do wyszukiwania wszelkich krajowych i międzynarodowych imprez związanych z astronautyką i badaniami kosmicznymi. Jej rola ograniczałaby się do przekazania informacji o imprezie zarządowi, który będzie podejmował dalsze kroki.
Bardzo prosimy o poważne podejście do sprawy - tylko dzięki wspólnej pracy możemy doprowadzić do końca nasze ambitne projekty

Sekcja ogólna
Oczywiście najlepszym sposobem pomocy jest przyłączenie się do MSP i aktywne uczestnictwo w pracach stowarzyszenia. Jeżeli jednak z jakichś przyczyn nie chcesz lub nie możesz się przyłączyć, w dalszym ciągu jest wiele rzeczy, które możesz zrobić by nam pomóc. Oto kilka z nich:
1. Możesz pomóc w rozreklamowaniu MSP i idei przez nas reprezentowanych mówiąc o naszym stowarzyszeniu znajomym, rodzinie, współpracownikom. Może ktoś z nich zdecyduje się do nas przyłączyć.
2. Jeżeli znasz jakieś osoby lub organizacje, z którymi twoim zdaniem powinniśmy nawiązać kontakt, daj nam o tym znać przez e-mail.
3. Jeżeli chciałbyś opublikować na naszej witrynie swój artykuł (musi wiązać się choć trochę z tematyką kosmiczną), skontaktuj się z kimś z zarządu lub webmasterem by sprawę omówić.
4. Możesz też wspomóc MSP finansowo. Każda, nawet symboliczna kwota pomoże nam w prowadzeniu działalności i wykonianiu planów. Numer konta na które można przesyłać pieniądze widnieje na stronie głównej.


JAK OPŁACIĆ SKŁADKĘ W USA
Wiele osób pytało nas w przeciągu ostatnich miesięcy w jaki sposób najlepiej i najłatwiej wnieść opłatę członkowską w amerykańskim oddziale The Mars Society. Z oczywistych względów bezpieczeństwa raczej odpada najprostsza metoda wysłania pieniędzy w liście lub paczce, poza tym takie procedery są przeważnie źle widziane w większości organizacji. Również przelew na konto jest raczej niewykonalny, gdyż amerykanie nie udostępnili na swoich stronach WWW ani numeru konta, ani nazwy banku. W tej sytuacji najlepszym wyjściem jest skorzystanie z tzw. czeków bankierskich. W ten sposób mamy pewność, że pieniądze dojdą tam, gdzie powinny. Pierwszą rzeczą, którą należy zrobić, jest wysłanie pod adres The Mars Society prośby o przesłanie deklaracji członkowskiej. Oto adres, pod który należy skierować pismo:
The Mars Society
P.O. Box 273
Indian Hills
C.O. 80454
USA
Po otrzymaniu deklaracji należy ją wypełnić zgodnie ze wskazówkami, a następnie poszukać banku posiadającego zezwolenie na obrót walutami (większośćbanków w Polsce ma takie uprawnienia, ale warto najpierw zapytać dla pewności). W banku, w wydziale obsługi osób fizycznych należy poprosić o wystawienie czeku bankierskiego w celu opłaty członkostwa w The Mars Society. Warto przy okazji poprosić, żeby list przewodni oraz kopię deklaracji nadał bank. W kasie będziemy musieli zapłacić za walutę oraz za operację bankową (ok. 20 zł). Ostatnią rzeczą w banku będzie wypełnienie formularza, w którym podajemy swoje dane oraz miejsce przeznaczenia (adres powyżej). Teraz już pozostaje tylko wysłać oryginał deklaracji do Stanów i poczekać na odbiór karty członkowskiej. Oczywiście jest to tylko jedna z możliwych metod wniesienia opłaty.







Ogólne pytania proszę kierować pod adres: kontakt@marssociety.pl
Copyright © The Mars Society 1998-2003
" Ziemia jest kolebką ludzkości, lecz nikt
nie pozostaje w kolebce do końca życia. "
-- Konstanty Ciołkowski, 1895

PRZYŁĄCZ SIĘ DODAJ DO ULUBIONYCH NAPISZ DO NAS FAQ